• Site Track this otvara 100 i više tabova kojim zbunjuje oglašivače i konstantno praćenje vaših navika
  • Enhanced Tracking Protection funkcionalnost Firefoxa omogućava upravo kretanje po internetu bez praćenja
  • Zahvaljujući blokiranju reklama s Firefoxom stranice će vam se učitavati 44 % brže

Ekipa iz mschf internet studija i Firefoxa napravila je zanimljiv projekt kojim skreću pažnju na inovativne funkcionalnosti koje Firefox ima, a koje bi ovaj browser mogle učiniti još popularnijim. Naime, razvili su Track THIS incognito način rada koji će otvoriti preko 100 tabova, a kako bi zbunio oglašivače koji vas dosta precizni gađaju oglasima. U trenutnoj verziji nalazi se na adresi https://trackthis.link/ gdje možete birati hoćete li biti influencer, prepper, bogataš ili hyperbeast. Jedan klik otvara preko sto tabova i tako zbunjuje oglašivače koji više ne znaju u koju ciljnu skupinu spadate. Firefox tako stvara lažnu sliku i daje lažni browser history samo za vas.

Borba protiv oglasa

Daniel Greenberg iz mschf internet studija rekao je kako vas web stranice danas prate na toliko načina, da se više ne osjećate kao osoba. Upravo zbog toga odlučili su napraviti ovakav projekt kojim uzvraćaju udarac, odnosno skreću pažnju na Firefox koji to sjajno radi. Po njegovom iskustvu, nakon što je odabrao opciju Influencer, prestao je dobivati reklame koje su namijenjene njemu, a počele su mu se prikazivati one koje ga nimalo ne zanimaju. Sigurni smo kako ste i sami primijetili da vam se ubrzo nakon posjeta nekoj stranici prikazuju oglasi baš za ono što se na toj stranici prodaje. I ponekad to ima smisla, ali ne dolazimo na svaki stranicu kako bi kupovali niti želimo biti sustavno ciljani na takav način.

Firefox to the rescue

Taj problem sada rješava Firefox, koji je početkom prošlog mjeseca objavio Enhanced Tracking Protection koja će blokirati kolačiće trećih strana. Početkom godine su pak napravili Facebook Container koji sprječava ovu najveću društvenu mrežu na svijetu da vas prati po internetu. To im je i donijelo titulu jedne od najinovativnijih tvrtki, a koju im je dodijelio magazin Fast Company i to upravo zbog ove inicijative. Po mnogočemu Firefox je drugačiji browser. Za razliku od Chromea on neće vaše navike i podatke koristiti kako bi vam servirao oglase. Vodi ga neprofitna organizacija čiji je cilj bolji internet. No osim toga, ima dosta hvalevrijednih inicijativa i funkcionalnosti integriranih u browser. Zahvaljujući blokiranju reklama, kažu, stranice će vam se učitavati 44 % brže.



O Firefoxu smo već pisali, pa preporučujemo teme:

Je li vrijeme da se pozdravite s Chromeom i odaberete Firefox
7 trikova koji će vam olakšati prelazak na Firefox

Prijavi se na naš newsletter i primaj ekskluzivne vijesti iz svijeta prijenosnih računala. Bez spama, naravno ;)

ponuda